Avazz -Ratujmy pszczoły

Awatar użytkownika
Waldek
Posty: 241
Rejestracja: 07 sty 2017, 18:44

Avazz -Ratujmy pszczoły

Postautor: Waldek » 17 lut 2017, 11:03

Otrzymałem e-meila o podpisania petycji w sprawie wprowadzenia zakazu stosowania pestycydów neonikotynoidowych od Avaaz "Ratujmy pszczoły"
Cytat
"Przyjaciele i Przyjaciółki!
Ponad 3 miliony z nas (w tym Ty!) podpisało petycję wzywającą nasze rządy do zakazania śmiertelnych dla pszczół pestycydów. Tak wielkiej petycji w obronie pszczół jeszcze nie było!
Teraz Kanada jest bliska zakazania związku chemicznego, który zabija pszczoły i inne owady. Lobby agrochemiczne ostro walczy, ale rząd uruchomił konsultacje, by wysłuchać głosu opinii publicznej.
Kanada dba o swoją międzynarodową reputację. Ostatnio zajmowała odważne stanowiska w różnych sprawach, np. uchodźców. Przekonajmy kanadyjskich polityków, by znów to zrobili – dla naszej planety i dla bezpieczeństwa żywnościowego przyszłych pokoleń.
Kliknij i wyślij teraz pilną wiadomość, a potem przekaż ten e-mail rodzinie i znajomym. Niech nasz apel będzie tak głośny, że Kanada nie będzie mogła go zignorować!
Pszczołom grozi wyginięcie, a to od nich zależy, co będziemy jeść. W tej chwili Kanada rozważa zakazanie jednej z najbardziej śmiertelnych dla pszczół substancji. Byłby to przełom. Ale wielkie lobby chemiczne walczy ostro. Uratujmy pszczoły!
Przyjaciele i Przyjaciółki!
Imidakloprid to trujący związek chemiczny, który zagraża życiu pszczół i wielu innych owadów. Opryskuje się nim owoce i warzywa na całym świecie.
Teraz Kanada może go zakazać – ogłoszono konsultacje społeczne, które mają pomóc w podjęciu decyzji. Ale najwięksi gracze agresywnie lobbują za swoim produktem, wartym miliardy dolarów.
Kanada nie może się poddać! Dołącz i podpisz petycję. Niech przed zamknięciem konsultacji rząd tego kraju usłyszy miliony naszych głosów przeciw lobbystom. W imieniu pszczół.
Uratuj pszczoły i wezwij Kanadę, by zakazała tej trucizny.

PODPISZ PETYCJĘ "- https://secure.avaaz.org/campaign/pl/sa ... 273ab33efd

Cytat" Przeczytaj więcej:
Nauka w Polsce: Pszczoły ciągnie do nektaru zawierającego popularne pestycydy
http://naukawpolsce.pap.pl/aktualnosci/ ... ycydy.html
Focus: Neonikotynoidy niebezpieczne dla pszczół
http://www.focus.pl/przyroda/neonikotyn ... czol-12878
CBC: Kanadyjskie Ministerstwo Zdrowia za zakazem kontrowersyjnych pestycydów neonikotynoidowych (tekst w j. angielskim)
http://www.cbc.ca/news/canada/british-c ... -1.3864450
National Post: Wiele gatunków pszczół i motyli zagrożonych wyginięciem – to zagrożenie także dla produkcji żywności (tekst w j. angielskim)
http://news.nationalpost.com/news/world ... -to-suffer
The Atlantic: Kosztowa wojna lobbingowa z wymierającymi pszczołami w tle (tekst w j. angielskim)
http://www.theatlantic.com/politics/arc ... es/443664/
:arrow: PASIEKA BAŚŃ :!:

Wróć do „PRAWO I PSZCZOŁY”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość