centrowanie gniazd

Pytania i odpowiedzi związane z pszczelarstwem
seweryn1987

centrowanie gniazd

Postautor: seweryn1987 » 17 lut 2017, 21:52

Witam w tamtym roku zalozylem mala pasieke skladajaca sie z 7 uli wlk 12 ramkowych.Wczoraj pszczoly dokonaly pelnego oblotu wszystko wyglada ok poza jedna rodzina dosc duzy osyp pszczol biorac pod uwage inne rodziny . Sadze ze to warroza poniewaz matka dlugo czerwila i pod koniec stycznia musialem ratowac ta rodzine ciastem poniewaz miala bardzo malo pokarmu .A wiec chcialbym przeleczyc ta rodzine tylko czym ?mam kwas mlekowy oraz apiwarol.Mam takze drugie pytanie czy trzeba centrowac gniazda i jezeli tak to w jakim terminie to wykonac pozdrawiam poczatkujacy

marbert

Re: centrowanie gniazd

Postautor: marbert » 18 lut 2017, 11:04

Masz pasiekę na Korsyce że pod koniec stycznia dawałeś ciasto?

seweryn1987

Postautor: seweryn1987 » 18 lut 2017, 11:10

Wytlumaczylem dlaczego dawalem ciasto bez mojej ingerencji tej rodziny by juz nie byli pozdr

Awatar użytkownika
Waldek

Postautor: Waldek » 19 lut 2017, 7:59

seweryn1987 pisze:Witam .......Mam takze drugie pytanie czy trzeba centrowac gniazda i jezeli tak to w jakim terminie to wykonac pozdrawiam poczatkujacy

Witam.
W jakim terminie??? Raczej to - Po oblocie pszczół gdy temperatura będzie korzystna na dokonanie szybkiego przeglądu na ścieśnienie gniazda, usunięcia spadłych pszczół , wykonanie ocieplenia , jak i zmniejszenie wylotka oraz uzupełnienie pokarmu jak i dostępu do wody (najlepiej w ulu).
:arrow: PASIEKA BAŚŃ :!:

Wróć do „DZIŚ PYTANIE??-DZIŚ ODPOWIEDZ!!”