Włoszki i BF KB mają się dobrze :)

Pytania i odpowiedzi związane z pszczelarstwem
Awatar użytkownika
MarKor

Włoszki i BF KB mają się dobrze :)

Postautor: MarKor » 14 sty 2017, 10:11

Korzystając z plusowej temperatury, postanowiłem na szybko rzucić okiem co u pszczółek. Dodam że zimuję na otwartych dennicach, korpusy są izolowane. Temperatury spadały u mnie do -27 (tyle wiem że było na pewno, nie wykluczam że mogły być i niższe). Skontrolowałem 4 rodzinki, w tym: włoszki Tina i Elsa i BF KB. Wszystkie mają się dobrze, w jednej rodzince jest może trochę mało zapasów. W porównaniu do roku poprzedniego, gdzie w zimie w ulach było o tej porze trochę wilgoci, w ulach jest suchutko. Dodam że rok temu miałem pełne dennice. W powałce mam po 3 pajączki.

user2016

Re: Włoszki i BF KB mają się dobrze :)

Postautor: user2016 » 14 sty 2017, 14:44

A nie ma zwiększonych przeciągów w ulu przy zestawieniu - dennica osiatkowana+ otwarte otwory w powałce. Wszędzie piszą że jeśli dół otwarty to góra zamknięta.

tom_radziwonowski

Postautor: tom_radziwonowski » 14 sty 2017, 19:19

A u mnie dol otwarty i gora otwarta, zadnego docieplenia. Zero wilgoci.

Awatar użytkownika
Kosior

Postautor: Kosior » 16 sty 2017, 20:08

tom_radziwonowski pisze:A u mnie dol otwarty i gora otwarta, zadnego docieplenia. Zero wilgoci.

Dokładnie bardzo dobra zimowla... i wbrew pozorom zarcia maja jeszcze do kwietnia :)

marbert

Postautor: marbert » 17 sty 2017, 16:13

Strasznie mnie razi słowo "zarcie".

Ja wiem że to taki młodzieżowy slang. Ale ukłony składał bym aby to słowo zamienić.

Darek BT

Postautor: Darek BT » 26 lut 2017, 10:46

Ja mam zawsze otwarte górę i dół Nie ma czegoś takiego jak komin czy przeciąg.Górę zamyka teraz zaś z dennicą osiatkowaną zamykam dopiero po zakwitnieniu wierzb.Tam gdzie mam na tz pająkach nie zamykam są zawsze otwarte Nie widzę żadnej różnicy w zamykaniu pająków.

Wróć do „DZIŚ PYTANIE??-DZIŚ ODPOWIEDZ!!”