Forum

Pytania i odpowiedzi związane z pszczelarstwem
Awatar użytkownika
matilo

Forum

Postautor: matilo » 08 lut 2017, 21:17

Kiedy w końcu będzie możliwość edycji własnych postów?

Awatar użytkownika
Andrzej
Kontaktowanie:

Re: Forum

Postautor: Andrzej » 09 lut 2017, 0:55

Nie wiem czy funkcja jest ustawiona, ale miało być możliwe edytowanie do pierwszych 5 minut.
Usuwanie postów po takim czasie będzie niemożliwe.
Zgłoszę to głównemu adminowi :)

Awatar użytkownika
Waldek

Postautor: Waldek » 09 lut 2017, 7:24

matilo pisze:Kiedy w końcu będzie możliwość edycji własnych postów?

Każdy ma możliwość edytowania swych postów jak i podglądu czy właściwie to czyni i dobrze napisze przed wysłaniem do publikacji. Po dokonaniu publikacji jest możliwości zwrócenia się do administracji, moderatorów w prywatnych wiadomościach by poczynili zmiany (edytowali, czy usuwali z dokonaniem adnotacji) . Tak na marginesie obecne ustawienia będą konsultowane z całą Administracją.
:arrow: PASIEKA BAŚŃ :!:

Awatar użytkownika
Andrzej
Kontaktowanie:

Postautor: Andrzej » 09 lut 2017, 10:17

matilo pisze:Kiedy w końcu będzie możliwość edycji własnych postów?

Tak będzie najlepiej. Byłoby porażką forum, jeżeli posty ginęłyby po pewnym czasie.

Awatar użytkownika
matilo

Postautor: matilo » 09 lut 2017, 19:07

Powiem tak większość for jak nie prawie wszystkie dopuszczają edycję, czasem zdarza się napisać coś nie spójnie i edytowania tutaj możliwości nie ma... nie chodzi tutaj o usunięcie tylko możliwość edycji do momentu napisania kolejnego postu,takie coś funkcjonuje na innych forach i działa to dobrze, a tutaj niestety to kuleje, nie ma możliwości dopisać nawet kolejnych przemyśleń... a z byle głupotą latać do administracji chyba nikt nie zamierza :P

Awatar użytkownika
Waldek

Postautor: Waldek » 09 lut 2017, 19:24

matilo pisze:... nie ma możliwości dopisać nawet kolejnych przemyśleń... a z byle głupotą latać do administracji chyba nikt nie zamierza :P

Nikt nie ogranicza dopisywania kolejnych przemyśleń, ani sprostowań czy jak napisałem wcześniej korekty (usunięcia) kontrowersyjnego posta. Administracja pracuje nad poszerzeniem o dodatkowe usprawnienie obecnej wersji (systemu) Forum. Obecnie nie jest możliwe i właściwe by każdy zmieniał dowolnie treści napisane i upublicznione.
Zabezpieczenie przed mechanicznym spamem jest tylko 10 sekund.

Awatar użytkownika
matilo

Postautor: matilo » 09 lut 2017, 19:53

Waldek pisze:Nikt nie ogranicza dopisywania kolejnych przemyśleń, ani sprostowań czy jak napisałem wcześniej korekty (usunięcia) kontrowersyjnego posta.

Nie będę podważał kompetencji ale właśnie teraz sobie sami zaprzeczyliście :P ponieważ z poziomu normalnego użytkownika nie jest to możliwe czyli równa się że jest to zabronione...
Nie chodzi mi o możliwość usuwania postów bo to jest bezsens ale edytowanie treści uważam że jest czymś normalnym póki nie zostanie przebity kolejnym postem

Waldek pisze:Administracja pracuje nad poszerzeniem o dodatkowe usprawnienie obecnej wersji (systemu) Forum.

Nie wiem co wy chcecie usprawniać w gotowym silniku phpBB ;)

Waldek pisze:Obecnie nie jest możliwe i właściwe by każdy zmieniał dowolnie treści napisane i upublicznione.

Tą częścią potwierdziłeś własne zaprzeczenie które napisałeś na początku ;)

Waldek pisze:Zabezpieczenie przed mechanicznym spamem jest tylko 10 sekund.

nie wiem jak się to ma jedno do drugiego :P

Tak teraz z innej beczki Waldku piłeś coś dziś? :D

Awatar użytkownika
Andrzej
Kontaktowanie:

Postautor: Andrzej » 09 lut 2017, 20:11

Ja osobiście jestem przeciwny późniejszym zmianom.
Właśnie to się dzieje na innych forach.
Trwa dyskusja, jedni odpowiadają na pytania i odpowiedzi drugich pszczelarzy.
Wszystko ma ręce i nogi.
Potem ktoś coś usunie , albo zmienia i czytający te informacje po zmianach twierdzą że osoba odpowiadająca to jakiś czubek i nie wiadomo do czego pisze.
Pomyłki i korekty można zrobić przez admina i ten powinien przystać na to jeżeli nie ma to wpływu na całość dyskusji i nie zmienia całkowicie sensu ze szkodą dla innych ludzi.
Administratorzy tego forum dbają o kulturę wypowiedzi, przenoszą tematy do odpowiednich działów i to co zawarte jest w regulaminie. Nic się nie stanie jak ktoś popełni błąd i napisze o tym w kolejnej linijce. Ale temat jest otwarty i możemy sobie to wyjaśnić.

Awatar użytkownika
Andrzej
Kontaktowanie:

Postautor: Andrzej » 09 lut 2017, 20:15

matilo pisze:Nie wiem co wy chcecie usprawniać w gotowym silniku phpBB ;)

Może nie usprawniać, tylko dostosować do potrzeb forum ?
Nie rozumie w czym problem w prywatnej wiadomości napisać , " źle napisałem przez przypadek ".
Widzę ze biegły jesteś w temacie forum i dla ciebie to chyba nie problem popatrzeć na podglądzie czy jest wszystko dobrze ?

Awatar użytkownika
Waldek

Postautor: Waldek » 09 lut 2017, 20:21

matilo pisze:Nie wiem co wy chcecie usprawniać w gotowym silniku phpBB ;) [/guote]
Waldek pisze:Zabezpieczenie przed mechanicznym spamem jest tylko 10 sekund.

nie wiem jak się to ma jedno do drugiego :P
Tak teraz z innej beczki Waldku piłeś coś dziś? :D

!.) Do każdego systemu phpBB są poszerzenia o dodatkowe usprawnienie korzystania z Forum
2.) 10 sekund jest to czas potrzebny do odczekania po poprzednim poście i wstawienie kolejnego postu.
3.) Były wyjaśnienie dlaczego i w jaki sposób postępować z dokonanym błędem lub zmiana stanowiska w napisanym poście.
4.) Wiele dziś napoi różnych wypiłem ale nie % więc spokojnie możesz iść spać i nie martwić się o mnie.

Awatar użytkownika
matilo

Postautor: matilo » 09 lut 2017, 20:51

Andrzej pisze:Nie rozumie w czym problem w prywatnej wiadomości napisać , " źle napisałem przez przypadek "

I niech napisze wam tak 20 osób w ciągu dnia w sezonie gwarantowane jest to ze na czas tego nie ogarniecie.

Andrzej pisze:Widzę ze biegły jesteś w temacie forum i dla ciebie to chyba nie problem popatrzeć na podglądzie czy jest wszystko dobrze ?

Owszem, sprawdzam, ale składniowo nie zawsze jestem w stanie od razu opisać pewne rzeczy odpowiednio... więc sami teraz powodujecie potrójne posty jeden pod drugim przez jednego użytkownika robiąc sobie burdel gdyż nie można edytować wcześniejszego posta...

Waldek pisze: !.) Do każdego systemu phpBB są poszerzenia o dodatkowe usprawnienie korzystania z Forum

owszem ale są to gotowe dodatki i wiem że jest dodatek który pozwala edytować post użytkownikowi do momentu kiedy nie zostanie on przebity kolejnym postem kolejnego użytkownika i funkcjonuje to na niejednym forum z powodzeniem ;)

Waldek pisze:2.) 10 sekund jest to czas potrzebny do odczekania po poprzednim poście i wstawienie kolejnego postu.

Pozytywna rzecz i pomocna, ale nadal nie wiem co ma ona wspólnego z edycją posta...

Waldek pisze:3.) Były wyjaśnienie dlaczego i w jaki sposób postępować z dokonanym błędem lub zmiana stanowiska w napisanym poście.

Sami chcecie z czasem sobie zrobić problem, a jeśli administratora nie będzie w sezonie przez kilka dni lub tygodni (wakacje itp.) post niekompletny lub z błędami literowymi lub też niepoprawny składniowo będzie leżał tydzień, pomyślcie sami z punktu widzenia praktycznego i waszego własnego spokoju... implementując skrypt który opisałem pod cytatem punktu !). <- literóweczka której normalny użytkownik już nie może poprawić i będzie wam musiał truć tdupe :P

Waldek pisze:4.) Wiele dziś napoi różnych wypiłem ale nie % więc spokojnie możesz iść spać i nie martwić się o mnie.

Hehe, to dobrze :D

Awatar użytkownika
Andrzej
Kontaktowanie:

Postautor: Andrzej » 09 lut 2017, 21:22

Dlaczego mam wrażenie ze chcesz wytknąć błędy forum, które ułożone jest tak jak my chcieliśmy.
Piszemy i jest. Jeszcze raz powtarzam, ze zmiany w dowolnym czasie na forum, w grupach FB, wiele razy zniszczyły nie jeden wysiłek odpowiadających. Pozwól ze forum będzie inne?? Nie sadzę .
Powiem normalne.
Nikomu więcej to nie przeszkadza.

Awatar użytkownika
matilo

Postautor: matilo » 09 lut 2017, 22:56

No i właśnie Andrzeju znów nie zrozumiałeś, każdą wypowiedź traktujesz za każdym razem jak personalny atak jeśli nie jest po twojej myśli, a w ogóle nie chodzi mi o to tylko pragnę usprawnienia działania tego...
Nie wiem czy Waldek zrozumiał o jaki skrypt mi chodziło, ale napisze łopatologicznie by wszystko było zrozumiałe Andrzeju byś po raz enty nie odebrał jej jako personalny atak...

Skrypt polega na tym że można edytować post przez pewien określony czas, czyli możesz się wypowiedzieć i w miarę chwili zmienić swój własny tylko i wyłącznie post jeśli Ci coś z nim nie odpowiada, ale jak pod postem wypowie się kolejna osoba to natychmiastowo masz zablokowaną możliwość edycji i tylko osoba która wypowiedziała się pod twoim postem (jako ostatnia) może edytować swój post. Czyli reasumując w całym temacie tylko osoba która ma swój post jako ostatni może dokonać w nim jakiejkolwiek edycji, nikt poza nią kto pisał posty wcześniej nie może tego uczynić (poza oczywiście kolesiownią z administracji) ;)

Czyli krótko nie psuję twojego zamysłu bo jest on uważam prawidłowy by nie można było edytować treść które mogą po jakimś czasie jak piszesz "nagle zginąć" ale pozwala ostatniej osobie odpowiadającej na możliwe edytowanie swojej wiadomości nim ktoś następny doda odpowiedź.

Czy muszę jeszcze prościej wytłumaczyć bo nie wiem czy się da...

Awatar użytkownika
Andrzej
Kontaktowanie:

Postautor: Andrzej » 10 lut 2017, 5:04

matilo pisze:traktujesz za każdym razem jak personalny atak

Proszę nie nakręcaj się. Nic tu nie jest mojego osobistego w forum,
jak i w innych krokach związanych z naszą grupą pszczelarzy.
Ot, po prostu, to ja zobaczyłem Twój wpis i ja z Waldkiem ci odpowiadamy. Ale wie to cała grupa adminów
i każdy z osobna nie będzie się tu rozpisywał.
W tej chwili są takie warunki forum i takie akceptuj. Zmienią się, to będą inne.
Jak idę do taksówki, to nie każę kierowcy wymienić tapicerki, ważne że jest czysto i jedzie do celu.
Uszanuj to co mamy. Może kiedyś coś się zmieni, a może nie .
Bez obrazy, jeżeli chcesz, to tłumacz jeszcze i 3 razy to samo, ale obsługa forum jest taka , a nie inna.
Dlaczego? Bowiem taka na ten moment nam pasuje.
Pozdrawiam i nie czytaj wielkimi literami, tego co jest napisane normalnym tekstem. :) :?

Mini GiG

Postautor: Mini GiG » 27 mar 2017, 22:18

..................Skrypt polega na tym że można edytować post przez pewien określony czas, czyli możesz się wypowiedzieć i w miarę chwili zmienić swój własny tylko i wyłącznie post jeśli Ci coś z nim nie odpowiada, ale jak pod postem wypowie się kolejna osoba to natychmiastowo masz zablokowaną możliwość edycji i tylko osoba która wypowiedziała się pod twoim postem (jako ostatnia) może edytować swój post. Czyli reasumując w całym temacie tylko osoba która ma swój post jako ostatni może dokonać w nim jakiejkolwiek edycji, nikt poza nią kto pisał posty wcześniej nie może tego uczynić............

Myślę, że kolega ma rację z tym usprawnieniem, jeśli jest to możliwe, to oczywiście w żaden sposób nie zakłóci merytoryki zamysłów w działaniu forum. Ja jestem za takim rozwiązaniem. Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Waldek

Postautor: Waldek » 28 mar 2017, 7:13

Co należy jeszcze zrobić by działało ?
Posty 5 min.JPG
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Wróć do „DZIŚ PYTANIE??-DZIŚ ODPOWIEDZ!!”