Ogólne porady na miesiąc luty

Awatar użytkownika
Waldek
Posty: 241
Rejestracja: 07 sty 2017, 18:44

Ogólne porady na miesiąc luty

Postautor: Waldek » 27 sty 2017, 9:46

Luty jest miesiącem zimowym, lecz nie do końca stabilnym w ostatnich latach. Z tego względu potrzebne są obserwacje pogody jak i zachowania się pszczół gdy nastąpi ocieplenie. Dlatego wstawię link- Długoterminowa prognoza pogody-
https://pogoda.interia.pl/prognoza-dlug ... Id,1873911
W dalszym ciągu opiekujmy się ptakami dokarmiając z dala od uli z powodów wspominanych w styczniowym temacie porad.
Powinniśmy być przygotowani ze (ulami,ramkami ....)do sezonu. Przygotujmy poidła czyszcząc i naprawiając by gdy się ociepli pszczoły miały dostęp.
Obserwacja pszczół w ciepły dzień pozwoli na diagnozę konkretnych pszczół w poszczególnych ulach. Szybkie zerknięcie do ula da nam obraz zapasów pokarmowych. Jak i odmienność rasowa pszczół odgrywa role w ich zachowaniu.Każdy region kraju rządzi się odmiennymi warunkami klimatycznymi, jak i umiejscowienie uli w terenie ma swoje znaczenie.
:arrow: PASIEKA BAŚŃ :!:

Awatar użytkownika
Waldek
Posty: 241
Rejestracja: 07 sty 2017, 18:44

Re: Ogólne porady na miesiąc luty

Postautor: Waldek » 19 lut 2017, 7:45

W drugiej połowie lutego następuje ocieplenie, które pozwala na loty oczyszczające pszczół jak i pełniejsze obloty.
Gdy pogoda pozwala robimy porządki usuwając spadłe pszczoły (czyścimy dennice). W zależności od wielu czynników takich jak rasa pszczół, warunki klimatyczne i terenowe ustawienie uli, jak i rodzaju uli dokonujemy wymagane prace w pasiece. Potrzeby pobudzenie wczesnego do rozwoju pszczół są powszechne w dzisiejszej gospodarce pasiecznej. Po oblotach pszczół gdy warunki sprzyjają należy poza pracami porządkowymi , ścieśnić gniazda, usuwać ewentualną pleśń, sprawdzać zapasy pokarmowe (uzupełnić) jak i jest wskazane podanie wody do ula lub uruchomić poidła. Podanie pyłku wzmacnia pszczoły jak i intensywnie pobudza do rozwoju. Często pyłek podawany jest z ciastem,( są pokarmy z witaminami). Nie zapominajmy o dokonaniu ociepleń w ulach, jak i pomniejszenia wylotków by stworzyć odpowiednie temperatury w uli i zapobiec ochłodzeniu gniazda. Wczesne pobudzenie stwarza zagrożenia dla pszczół z powodów klimatycznych (ewentualnego powrotu ochłodzeń), a każde miejsce ustawienia uli jest różnorodne i nie sposób jednoznaczne wskazać właściwą poradę "CO, JAK I KIEDY".
:arrow: PASIEKA BAŚŃ :!:

Awatar użytkownika
Waldek
Posty: 241
Rejestracja: 07 sty 2017, 18:44

Re: Ogólne porady na miesiąc luty

Postautor: Waldek » 22 lut 2017, 15:58

:arrow: PASIEKA BAŚŃ :!:


Wróć do „LUTY”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość