Oferta

 

 

 

 

Matki pszczele z ” Pasieka Cegiełko-A.M.Ligustica”

26-720 Policzna , Władysławów 40 

 

Matki pszczele prosimy zamawiać przez formularz elektroniczny z zakładki „Zamówienie”. 

Po zweryfikowaniu zamówienia wysłane będzie potwierdzenie przyjęcia zamówienia. Odpowiedź wysyłamy do kilku dni od zamówienia, w zależności od ilości zamówień. W ostatniej rubryce można wpisać dodatkowe informacje dotyczące : przybliżonej daty realizacji zamówienia, sposobu odbioru matek pszczelich, czy zakupione są na refundację i inne dane.
Najpóźniej, na dwa tygodnie przed wysyłką prosimy potwierdzić zamówienie telefonicznie ( 697 206 993 ) w celu ustalenia dokładnej daty wysyłki. Brak potwierdzenia telefonicznego skutkuje wstrzymaniem wysyłki.
Matki pszczele będą dostępne ( w zależności od wiosny i rozwoju rodzin pszczelich) od 01.05 do 10.09.2020 roku.
Zamówienia elektroniczne realizowane są w pierwszej kolejności.
W celu otrzymania matek na refundacje, przed wysyłką musimy otrzymać zamówienie pisemne ze związku lub innej organizacji pszczelarskiej gdzie będzie wpisany odbiorca matek pszczelich, ilość matek pszczelich i adres do wystawienia faktury. Dodatkowo prosimy o wpisanie informacji gdzie mają być wysłane matki pszczele? ( do odbiorcy, czy na inny wskazany adres ).
Ilość zamówionych matek pszczelich i termin wysyłki można zmienić w każdej chwili.
Matki pszczele a.m.lig.Regine może zamówić każdy pszczelarz przez  związek, lub inną organizację pszczelarską do której należy, zgodnie z regulaminem KOWR. W przypadku trudności, prosimy nie dzwonić do nas, tylko bezpośrednio do   KOWR .
Matki pszczele wysyłamy przez POCZTEX usługą EXPRES 24 od poniedziałku do środy. Wysyłka w czwartek i piątek na odpowiedzialność klienta. Jednak w dalszym ciągu będą to przesyłki ubezpieczone i opisane „OSTROŻNE ŻYWE PSZCZOŁY”.
Każda przesyłka jest oznakowana naszym logiem . Jeżeli na przesyłce nie będzie „naszej pszczółki”, prosimy zgłosić listonoszowi i na poczcie możliwość kradzieży zawartości przesyłki. Było kilka takich przypadków.

Życzymy udanego sezonu 2020.

Odkłady pszczele  z matkami z

” Pasieka Cegiełko-A.M.Ligustica”

26-720 Policzna , Władysławów 40

 Na prośbę pszczelarzy zdecydowaliśmy się na sprzedaż odkładów na ramce wielkopolskiej , Warszawskiej Zwykłej i Warszawskiej Poszerzonej.
Zamówienia na odkłady będziemy przyjmować telefonicznie na numer 697 206 993 .
Odkłady będą przygotowane w dwóch współpracujących pasiekach położonych w różnym rejonie Polski. Pasieki te od kilku lat zaopatrują się w duże ilości matek pszczelich z naszej pasieki rasy a.m.lig.Regine ( włoskie ) i a.m.cau F ( Kaukaskie ) . Współpraca z odkładami dla klientów polega na tym że właściciele tych pasiek zakupują matki pszczele nieunasienione z w/w ras i poddają do nowo utworzonych odkładów. Po unasienieniu się matki i zaczerwieniu 3 ramek, odkłady są do odbioru. Preferujemy odbiór osobisty. Jedna z pasiek położona jest 30 km od Warszawy. Druga pasieka znajduje się 30 km od Gorzowa Wielkopolskiego. Pozwoli to na łatwiejszy dojazd po odkłady pszczelarzy chcących kupić odkłady w podanych rejonach Polski.
1) odkłady wielkopolskie :
– 5 ramkowe
– na 3 ramkach czerw
– dołączona metryka matki jednodniówki zakupionej w naszej pasiece
– matka unasieniona rasy włoskiej lub kaukaskiej
2)  odkłady Warszawskie Zwykłe i Poszerzone
– 4 ramkowe
– 2 ramki czerwiu
– 
dołączona metryka matki jednodniówki wygryzionej w naszej pasiece
– matka unasieniona rasy włoskiej lub kaukaskiej
Odkłady na ramce Warszawskiej Zwykłej i Ramce Poszerzonej będą przygotowane w naszej pasiece.

Jeżeli odpowiada Państwu taka organizacja sprzedaży odkładów, to informujemy że zamówienia przyjmujemy na numer telefonu z naszej Pasieki Cegiełko 697 206 993,
Po zamówieniu odkładów przyjmujemy na konto zaliczkę w wysokości 50% wartości odkładu, kwotę za transportówkę odkładową – którą musimy zakupić tuż po zamówieniu ze względu na trudności nabycia transportówek w sezonie pszczelarskim i kwotę za wysyłkę odkładu pocztą, jeżeli nie będzie odbierany osobiście.
Całkowitą kwotę kosztu wysłania jednego odkładu podamy po 16 lutego 2020 roku z powodu braku danych co do zakupu transportówek do wysyłki i kosztów wysyłki na podstawie umowy z Pocztą Polską – Pocztex. Cena samego odkładu wielkopolskiego , Warszawskiego Zwykłego i Warszawskiego Poszerzonego taka sama jak w poprzednich latach – 300 zł. 

Oferta na Odkłady Pszczele w 2019 roku. 

OFERTA – odkłady pszczele

Odkłady będą dostępne w sprzedaży z matkami :
włoskimi a.m.lig.Regine   
kaukaskimi a.m.caucasica F
i krzyżówką użytkową Włoszka R x Kaukaska F. lig R x Cau F
po wcześniejszym uzgodnieniu.
Uwaga !!!
W sezonie 2019 odkłady z matkami włoskimi są dostępne na REFUNDACJĘ.

Będziemy na liście KOWR jako producenci odkładów i hodowcy matek pszczelich na rok 2019. Zamówienia przyjmujemy na e-mail : beatapszczoly@wp.pl 
Matki pszczele pochodzą z naszej hodowli i unasienione są na naszym pasieczysku.
Preferowany odbiór osobisty.
Istnieje możliwość wysyłki pocztą tylko na wyraźne życzenie i odpowiedzialność klienta. Przesyłki są ubezpieczone do 5000 zł i w przypadku uszkodzenia, lub przegrzania pszczół należność będzie zwrócona po uznaniu reklamacji przez kuriera – pocztex. W przypadku w/w szkód należy skontaktować się z nami i zastosować do procedury reklamacji przesyłki. Działania podejmowane na swoją rękę zazwyczaj powodują nie wypłacenie pełnej, a nawet częściowej kwoty odszkodowania za uszkodzoną przesyłkę.

– odkłady 4 ramkowe na ramce : Warszawskiej Zwykłej i Warszawskiej Poszerzonej
Cena odkładu 300 zł
– odkłady 5 ramkowe na ramce wielkopolskiej
Cena odkładu 300 zł
Odkłady będą do odbioru od 15 czerwca 2019 roku, po sprawdzeniu czerwienia matki pszczelej poddanej do odkładu i w nim unasienionej. Czyli 100% matka należąca do tej rodzinki pszczelej. 
Przy zamówieniu pobieramy 50% wartości odkładu i równowartość za zakupione transportówki w których odkłady będą odbierane.
Nie przyjmujemy do nasiedlenia transportówek, rojnic, a także używanych uli . Nie przesiedlamy pszczół z uli odkładowych do używanych uli klienta, ani innych opakowań w dniu odbioru.
Możemy nasiedlić ule nowe po wcześniejszym uzgodnieniu i dostarczone w ustalonym terminie. 
Zastrzeżenie co do opakowania na pszczoły jest spowodowane zagrożeniem przeniesienia chorób do naszej pasieki i dużą ilością przypadków zgnilca złośliwego na terenie Polski.
Ilość odkładów ograniczona. Niezależnie od rodzaju ramek do sprzedaży przeznaczamy tylko 50 odkładów. 
Zapraszamy.                   tel. 697 206 993    


Odkłady 4 ramkowe na ramce Dadanta i odkłady 5 ramkowe na ramce wielkopolskiej  z matkami pszczelimi z naszej  pasieki .
Matki jednodniówki wysyłamy do pasieki  „Drop 33” i tam są poddawane do odkładów zgodnie z zamówieniem klienta.
Cena odkładu 300 zł
Odkłady do odbioru w transportówkach kupowanych przez pasiekę „Drop 33”  i liczone po cenie producenta. Inne warianty do uzgodnienia u właściciela pasieki. Pasieka robi odkłady na zasadzie pełnej współpracy z nami. 
Kontakt : Pasieka „Drop 33”
                 Leon Kraszewski
                 05-307 Dobre
                 tel:  730 531 234
e-mail : kraschewsky@gmail.com

Numer weterynaryjny Nr.240
Facebook Pasieka Drop 33

 

 

Oferta na Matki Pszczele  w 2019 roku.

OFERTA – matki pszczele

Plik do pobrania – Matki Refundowane

Powyżej , pod linkiem jest nasza oferta do Związków Pszczelarskich i Stowarzyszeń Pszczelarskich.

Jeżeli chcecie państwo zamówić matki refundowane rasy włoskiej a.m.lig.Regine w naszej pasiece, a wymagane jest w w waszej organizacji pszczelarskiej złożenie oferty, to prosimy pobrać ją z naszej strony internetowej z tej zakładki. Jest umieszczony w linku, pod znaczkiem PDF. Jeżeli wymagane jest złożenie oferty drogą pocztową, prosimy o powiadomienie nas pod numerem telefony 697 206 993, lub 697 222 201
Poniżej zamieszczony jest przykład składania i zamawiania matek refundowanych, ze względu na różne sposoby zamawiania matek w organizacjach pszczelarskich.

 

 

 Pszczoły włoskie a.m.lig.Regine

3500 zł – Matki reprodukcyjne – ilość ograniczona.
  100 zł – Matki użytkowe unasienione naturalnie.
    30 zł – Matki użutkowe nieunasienione – jednodniówki.


Pszczoły kaukaskie a.m.caucasica F

   100 zł – Matki użytkowe unasienione naturalnie.
    30 zł – Matki użutkowe nieunasienione – jednodniówki.


Pszczoły  kaukaskie a.m.caucasica M

   100 zł – Matki użytkowe unasienione naturalnie.
    30 zł – Matki użutkowe nieunasienione – jednodniówki.


Krzyżówka użytkowa Włoszka R x  Kaukaska F

   100 zł – Matki użytkowe unasienione naturalnie.
    30 zł – Matki użutkowe nieunasienione – jednodniówki.

 Na specjalne życzenie pszczelarzy SuperBee Inka 
została dołączona do oferty na 2019r. 

   100 zł – Matki użytkowe unasienione naturalnie.
    30 zł – Matki użutkowe nieunasienione – jednodniówki.

 

                             nieunasienione  unasienione   reprodukcyjne

Pszczoły włoskie

a.m.lig. Regine –              30 zł                   100 zł                 800 €

F1 Regine x Cau F           30 zł                   100 zł            brak oferty

Kaukaska F –                   30 zł                   100 zł            brak oferty

Kaukaska M –                 30 zł                   100 zł            brak oferty

SuperBee INKA              30 zł                  100 zł            brak oferty

Oferta matek pszczelich w 2019 roku jest inna w porównaniu do poprzedniego 2018r. Wycofaliśmy całkowicie matki pszczele SuperBee z powodu na niestabilność przekazywanych cech w kolejnym pokoleniu.
Jednak jeszcze tego samego dnia ( 03.10.2018 ) ponownie umieściliśmy SuperBee w ofercie. Spowodowały to liczne telefony z prośbą o SuperBee. Okazało się że pszczoły po tej matce nawet w czasie największych pożytków nie zalewają gniazda nektarem i nie ograniczają matki w czerwieniu. A to znowu bardzo pasuje producentom odkładów i pszczelarzom szybko rozwijającym swoje pasieki towarowe. Mała przestroga dla innych użytkowników tych pszczół. Aby uzyskać duże ilości miodu od SuperBee na początku dużych pożytków trzeba sztucznie ograniczyć matki w czerwieniu. Życzymy powodzenia i jesteśmy zadowoleni że mogliśmy spełnić prośbę pszczelarzy .
W maju 2018 roku zakupiliśmy w pasiece hodowlanej LODR  Końskowola- Pożóg,  matkę reprodukcyjną . I dzięki temu do naszej oferty dodaliśmy matki unasienione naturalnie i matki nieunasienione rasy Kaukaska Muchurska.
Pszczoła Kaukaskia M ( Muchurska ) charakteryzuje się bardzo dobrym rozwojem wiosennym, tworzy duże rodziny pszczele i chętnie przechodzi do nadstawek-korpusów.

 

Porównanie cech użytkowych pszczoły włoskiej Regine , krzyżówki użytkowej Włoszka x Kaukaz i pszczoły kaukaskiej F.

Regulamin sprzedaży i wysyłki matek pszczelich reprodukcyjnych a.m.lig Regine

Ilość tych matek jest ograniczona i …
Jako hodowcy a.m.lig Regine zastrzegamy sobie możliwość zdecydowania komu zostaną sprzedane .
Pierwszeństwo w zakupie będą mieli właściciele pasiek,  którzy mają podpisaną umowę z KCHZ na prace hodowlane pszczół  i matek pszczelich jako pasieki hodowlane.
Dlatego prosimy zainteresowanych o składanie zamówień telefonicznie na numer 697 206 993. Zamówienia elektroniczne będą weryfikowane i do klientów zostanie wysłana informacja co do możliwości zakupu matek.  Matki pszczele Reprodukcujne będą wysłane dopiero po dokonaniu wpłaty na konto naszej pasieki z dopiskiem ” zapłata za matkę pszczelą Reprodukcyjną”  Za matki reprodukcyjne obowiązuje wpłata na konto w całości , będąca jednocześnie potwierdzeniem i zabezpieczeniem, a wszystko to z powodu dużego nakładu pracy w celu uzyskania odkładu z inseminowaną matką pszczelą.
Jednocześnie informujemy że:
1. Matki pszczele będą odhodowane z matek czystej rasy włoskiej zgłoszonych do KCHZ, po ocenie stacjonarnej cech użytkowych i po badaniach morfometrycznych potwierdzających czystość rasy włoskiej.
2. Trutnie użyte do unasienienia matek pszczelich będą pochodziły z rodzin z matkami zgłoszonymi do KCHZ,  po ocenie stacjonarnej cech użytkowych i morfometrycznych potwierdzających czystość rasy włoskiej
3. Matki będą sztucznie unasienione w 6-7 dobie życia każda trutniami z jednej rodziny pszczelej.
4. Podczas inseminacji będą tylko raz usypiane do zabiegu unasienienia.
5. Przed inseminacją, od momentu wygryzienia się z matecznika i po inseminacji będą przebywały w rodzinkach weselnych 3-5 ramkowych na ramce wielkopolskiej .
6. Każdy ul z rodzinką weselną będzie zamknięty skutecznie kratą odgrodową uniemożliwiającą wydostanie się matki z ula  i wykonania lotu godowego. Izolatory na wylotkach będą do momentu odebrania matki pszczelej przez kupującego z naszej pasieki.
7. Matki pszczele a.m.Regine będą mogły być odebrane razem z odkładem na ramce wiekopolskiej  w którym przebywały od momentu inseminacji . Zmiana typu ramki jest możliwa po wcześniejszym uzgodnieniu , ale tylko na ramkę Warszawską Zwykłą.
8. Wysyłka matek jest możliwa, ale tylko na pisemne życzenie odbiorcy z dopiskiem że, „Cała odpowiedzialność za przesyłkę i stan odebranego odkładu wraz z matką pszczelą jest na odpowiedzialność odbiorcy”. Można zamówić swojego kuriera który odbierze przesyłkę bezpośrednio w naszej pasiece.
9. W przypadku przestania czerwienia przez matkę pszczelą w przeciągu 2 tygodni od odebrania przesyłki, lub osobistego, będzie uwzględniona po uprzednim odesłaniu matki pszczelej  lub matki pszczelej wraz z odkładem , w zależności jak będzie odebrana i zakupiona. Ale po potwierdzeniu wady w naszej pasiece. I kurierem wskazanym przez nas.
10. Każda matka pszczela będzie miała dołączoną metrykę i rodowód wypisane na odbiorcę matki pszczelej.  Zmiana właściciela dokumentów i matki pszczelej przez kupującego , zwalnia nas z obowiązku potwierdzenia zakupu w naszej pasiece i będzie jednocześnie równoznaczne z zakazem używania w ofertach sprzedaży  informacji że sprzedawane są matki pszczele po a.m.lig. Regine.
11. Jeżeli do momentu sprzedaży wejdzie możliwość, lub obowiązek wystawienia i podpisania LICENCJI . Będzie wystawiona i punkty zawarte w licencji będą obowiązywać obydwie strony.
12. Cena matki pszczelej obejmuje :
a) cenę samej matki pszczelej inseminowanej a.m.lig Regine
b) cenę odkładu w którym przebywa wielkości zależnej od obecnego stanu w dniu odbioru/wysyłki, nie mniejszego jak 3 ramki wielkopolskie w pełni obsiadane przez pszczoły i czerw na ramkach od matki sprzedawanej w ilości z dnia odbioru/wysyłki. Tylko przy przesiedlaniu pszczół na inny typ ramki, czerw może pochodzić od innej matki pszczelej .
c) Odbiór matki pszczelej bez odkładu nie zmienia kwoty do zapłaty. Odkład jest dodatkiem z naszej strony do sprzedawanej matki pszczelej.
d) Pokrywamy koszt wysyłki pocztą w opakowaniu o wadze brutto nie przekraczającej wagi 30 kg. ( spokojnie mieszczą się w tej wadze 2 odkłady i są traktowane jako jedna przesyłka).
13. Nie pokrywamy kosztu zakupu opakowania dla matki/pszczół na czas transportu , z powodu różnego stopnia trwałości opakowań, bezpieczeństwa w przewozie/wysyłce i różnych firm produkujących co wiąże się z trudnościami w zamówieniu. Opakowanie można zakupić i wysłać na nasz adres.
14. Inseminacja matek pszczelich odbędzie się w okresie  występowania najlepszej jakości trutni i w zależności od warunków atmosferycznych. Przewidywany termin to 20 maja 2019 roku.
15. Odbiór/wysyłka matek pszczelich dopiero po sprawdzeniu jakości czerwienia. Czyli zwartego czerwiu i czerwiu na pszczoły robotnice w dniu zasklepienia komórek . Czas rozpoczęcia czerwienia matek pszczelich po inseminacji z jednokrotnym usypianiem jest różny i waha się od kilku dni do kilku tygodni. Matki które nie rozpoczną czerwienia do 14 doby będą eliminowane ze sprzedaży . ( Zostaną w naszej pasiece jako matki do oceny stacjonarnej w 2020 roku).
16. Nie ma możliwości zakupu w naszej pasiece matek pszczelich unasienionych w czystej rasie bez sprawdzonego czerwienia.
Tylko w ten sposób możemy zapewnić kupującym matki pszczele reprodukcyjne najwyższej jakości. Na życzenie odbiorcy matek możemy przetrzymać matki z odkładami do momentu wygryzienia się pierwszego pokolenia pszczół robotnic i po ocenie wizualnej  ich wyglądu. Takie przetrzymanie matki razem z odkładem nie podnosi kosztów, a i dla nas jest dodatkową formą potwierdzenia jakości robotnic. Wcześniej uzgodnione w ten sposób matki pszczele będą poddane po inseminacji do odkładów z ciemnymi pszczołami rasy kaukaskiej. Będzie dokładnie widać jakie robotnice wygryzą się po matkach z tych odkładów.

POCZTEX

To firma mająca wyłączność na wysyłkę żywych zwierząt na terytorium Polski. Najlepsza , pewna i sprawdzona. 

EXPRES 24
Dzisiaj nadane, jutro dostarczone.

Przesyłki z pszczołami wysyłamy zgodnie z wymogami Poczty Polskiej, co do opakowania i oznakowania przesyłek. Każda przesyłka jest nadawana elektronicznie i w funkcjach dodatkowych zaznaczamy : „Ostrożnie” , określamy wartość przesyłki, dodajemy opis o transporcie żywych pszczół.
Na opakowaniu zamieszczamy napis „OSTROŻNIE ŻYWE PSZCZOŁY” I logo naszej pasieki . Przesyłki na których nie ma naszego logo mogą być podmienione, co zdarzyło się w 2017 i 2018 roku. Zmienione zostało opakowanie i zawartość przesyłki. Matki pszczele zapakowane do opakowania nie pochodziły z naszej pasieki, a bardzo często zamiast matek żółtego kolory wymieniane były na matki o ciemnym umaszczeniu. Dlatego przesyłki bez naszego logo prosimy otwierać w obecności listonosza.

                       
Nasze LOGO Pasieka Cegiełko  Oznakowanie przesyłek z Pasieka Cegiełko

 

 

 Zakończony sezon pasieczny 2018 i rozpoczęty 2019.

 

Oby nadchodzący rok 2019 był dużo lepszy dla wszystkich pszczelarzy. 
Czego życzymy z całego serca
Beata i Andrzej Cegiełko

 

 

Oferta matek pszczelich w sezonie 2018.

Matki pszczele hodowane są w rodzinach wychowujących i inkubowane w najlepszych warunkach jakie stwarza środowisko ulowe i obecność pszczół . Przenoszone do ulików weselnych i rodzinek weselnych w ulach odkładowych na 2 dni przed wygryzieniem się. Czyli wygryzają się w rodzinkach pszczelich jako ich matki i tam dojrzewają do lotu weselnego, który dzięki opiece od pierwszych chwil życia odbywa się już w 5 dobie od wygryzienia. 95% matek pszczelich rozpoczyna czerwienie już w 7-8 dobie życia.
Pozostałe trafiają do inkubatorów, gdzie od wygryzienia się są cały czas pod stałą kontrolą. Dodawane są pszczoły asystujące z rodzinek osieroconych, przeznaczony do tego celu.
Tak przygotowane są jeszcze tej samej doby wysyłane do klientów.

Informujemy , że w dalszym ciągu przyjmujemy zamówienia na matki nieunasienione i unasienione w cenie:

– matki nieunasienione po 30 zł
– matki unasienione naturalnie po 100 zł

                            nieunasienione  unasienione   reprodukcyjne

Pszczoły włoskie

a.m.lig. Regine –              30 zł                   100 zł                 800 €

F1 Regine x Cau F           30 zł                   100 zł            brak oferty

SuperBee  –                   30 zł                   100 zł       nie występuje

Kaukaskaie F –               30 zł                   100 zł            brak ofert

Matki pszczele a.m.lig Regine  – reprodukcyjne  są limitowane i na dzień dzisiejszy limit został wyczerpany.
Matki SuperBee  x a.m.lig Regine  nie robimy na sprzedaż.

Po wiosennym przeglądzie pasieki i dokładnym sprawdzeniu  ilości przezimowanych rodzin pszczelich poszerzamy naszą ofertę na odkłady pszczele i pakiety w sezonie 2018.

Odkłady będą dostępne w sprzedaży z matkami włoskimi a.m.lig.Regine i z matkami kaukaskimi a.m.caucasica F po wcześniejszym uzgodnieniu. Matki pszczele pochodzą z naszej hodowli i unasienione są na naszym pasieczysku.
Oferujemy :
odkłady na ramce dużej czyli :  WZ, WP, Dadanta 4 ramkowe z w/w matkami pszczelimi. Cena odkładu 300zł
odkłady na ramce małej czyli : wielkopolskiej 5 ramkowe z w/w matkami pszczelimi. Cena odkładu 300zł
Preferowany odbiór osobisty. Istnieje możliwość wysyłki pocztą.
– pakiety pszczele o wadze 1,3 kg z matką pszczelą unasienioną w/w ras. Pakiety będą robione po oddzieleniu pszczoły lotnej poprzez odstawienie ula z rodziną pszczelą w nowe miejsce i nalot pszczół lotnych na nowy ul. Zapewni to skład pakietu złożony z najmłodszych pszczół ulowych od wygryzienia do pierwszego oblotu. Dzięki temu pszczoły z pakietu będą dłużej żyły w pełnej sile w nowo utworzonych rodzinkach pszczelich. Cena pakietu 300zł.
Preferowany odbiór osobisty na dokładny dzień ustalony przez nas. Konieczność przeprowadzenia podziału pszczół i wysyłki do 24 h powoduje konieczność synchronizacji prac w pasiece.

Przezimowane rodziny pszczele na ramce Warszawskiej Zwykłej do odbioru po powrocie dobrej i wiosennej pogody, czyli od około 25.03.2018 roku. W cenie 500 zł.

 

 

Charakterystyka ras i linii hodowlanych dostępnych w sprzedaży w 2018 roku w naszej pasiece:Pozdrawiam wszystkich serdecznie i życzę beczek miodu w 2018 roku. 
REGULAMIN – zakupu i sposobu przygotowania matek pszczelich w roku 2018 pozostaje na stronie. Proszę szukać poniżej akapitu zaczynającego się od :
” 
Regulamin sprzedaży i wysyłki matek …..  

Odkłady pszczele na ramce Warszawskiej Zwykłej , Dadanta i wielkopolskiej
z matkami a.m.lig.Regine i a.m.Caukasika F

Pakiety pszczele 1,3 kg
Tylko z matkami a.m.lig. Regine

Sezon letni 2018 roku

W  sezonie pszczelarskim 2018 r. oferujemy w sprzedaży odkłady na ramce Warszawskiej Zwykłej  w ilości około 100 szt i na ramce Dadanta  w ilości około 100 szt.
Wszystkie odkłady będą z matkami unasienionymi naturalnie rasy włoskiej a.m.lig. Regine i a.m.caucasica F ( kaukaskie)

Oferujemy również pakiety o wadze 1,3 kg , możliwość zamówienia 200 szt z matkami unasienionymi naturalnie rasy włoskiej a.m.lig Regine.

Cena odkładów:
– 4 ramkowe na ramce WZ + matka włoska lub kaukaska         –   300 zł
– 4 ramkowe na ramce Dadanta  + matka włoska lub kaukaska –  300 zł
– 5 ramkowe na ramce wielkopol. + matka włoska lub kaukaska- 300 zł

Cena pakietów :
– pakiet o wadze 1,3 kg z pszczół ulowych , bez pszczół lotnych – 300 zł

Tak utworzone pakiety mają w swoim składzie robotnice młode – ulowe. Poprzez odstawienie ula przed tworzeniem pakietów w nowe miejsce oddzielamy pszczoły lotne – spracowane i mające już nie więcej niż 4 tygodnie życia, od pszczół ulowych świeżo wygryzionych , aż do pszczół gotowych do podjęcia pracy jako zbieraczki.  Taki skład pszczół zapewni odpowiedni i dynamiczny rozwój pakietów po nasiedleniu na ramki z węzą . Wiek pszczół zapewnia również że przez najbliższe 4 tygodnie nie zmniejszy się liczba pszczół w pakiecie, co pozwoli matce pszczelej na zaczerwienie dużej ilości ramek, a pszczołom wychowanie młodego pokolenia bez uszczerbku na wielkości rodzinki pszczelej.
Zamówienia wstępne na odkłady i pakiety przyjmujemy od października danego sezonu pszczelarskiego.
Realizacja zamówień odbędzie się od końca czerwca do końca lipca. Preferowany odbiór osobisty, szczególnie pakietów pszczelich. 
Przy większym zamówieniu dysponujemy samochodem dostawczym, którym możemy po uzgodnieniu kosztów przejazdu, dowieść wszystkie  pakiety bezpośrednio do odbiorcy. Do 01 kwietnia po przeprowadzeniu badań na zdrowotność pasieki,  skontaktujemy się z każdym w celu potwierdzenia zamówienia i podania konta w celu wpłacenia zaliczki w wysokości 100 zł od każdego odkładu lub pakietu. Wycofanie się z zakupu po wpłaceniu zaliczki spowoduje utratę 100 zł. O kolejności sprzedaży decyduje kolejność zamówienia i data wpłacenia zaliczki 100 zł. Z powodu uzależnienia chowu pszczół od warunków atmosferycznych zastrzegamy sobie prawo odmowy realizacji zamówienia. Zamówienia odkładów na refundację będą realizowane po złożeniu zapotrzebowania pisemnego przez organizację pszczelarską. 
Do ceny odkładów i pakietów doliczmy koszt opakowania które będzie zakupione przez nas. I w przypadku wysyłki pocztą  – pocztex ekspres 24 kosztów przesyłki w/g cennika zgodnie z umową z Pocztą Polską.
Po odbiór odkładów można przyjechać z własnymi ulami w celu nasiedlenia na zasadzie dostarczenia uli przed 01 maja i odbiorem w wcześniej uzgodnionym terminie j.w. napisano.
Pakietów nie sypiemy na bieżąco dla każdego z klientów. Będą robione w czasie odpowiednim dla jakości pszczół w ulach i w czasie wygospodarowanym przez nas . Tej czynności nie robi się z doskoku, wymaga odpowiedniego przygotowania się do tej pracy.
Zamówienia przyjmujemy telefonicznie na numer 697 206 993. Najlepiej po godzinie 18.00. 

                    

Regulamin sprzedaży i wysyłki matek pszczelich reprodukcyjnych a.m.lig Regine

Ilość tych matek jest ograniczona i …
Jako hodowcy a.m.lig Regine zastrzegamy sobie możliwość zdecydowania komu zostaną sprzedane .
Pierwszeństwo w zakupie będą mieli właściciele pasiek,  którzy mają podpisaną umowę z KCHZ na prace hodowlane pszczół  i matek pszczelich jako pasieki hodowlane.
Dlatego prosimy zainteresowanych o składanie zamówień telefonicznie na numer 697 206 993. W zamówieniu elektronicznym funkcja ta w dalszym ciągu będzie zablokowana. Powodem takiego sposobu sprzedaży jest sytuacja na rynku z 2017 roku. Matki pszczele Reprodukcujne będą wysłane dopiero po dokonaniu wpłaty na konto naszej pasieki z dopiskiem ” zapłata za matkę pszczelą Reprodukcyjną”
Jednocześnie informujemy że:
1. Matki pszczele będą odhodowane z matek czystej rasy włoskiej zgłoszonych do KCHZ, po ocenie stacjonarnej cech użytkowych i po badaniach morfometrycznych potwierdzających czystość rasy włoskiej.
2. Trutnie użyte do unasienienia matek pszczelich będą pochodziły z rodzin z matkami zgłoszonymi do KCHZ,  po ocenie stacjonarnej cech użytkowych i morfometrycznych potwierdzających czystość rasy włoskiej
3. Matki będą sztucznie unasienione w 6-7 dobie życia każda trutniami z jednej rodziny pszczelej.
4. Podczas inseminacji będą tylko raz usypiane do zabiegu unasienienia.
5. Przed inseminacją, od momentu wygryzienia się z matecznika i po inseminacji będą przebywały w rodzinkach weselnych 3-5 ramkowych na ramce wielkopolskiej .
6. Każdy ul z rodzinką weselną będzie zamknięty skutecznie kratą odgrodową uniemożliwiającą wydostanie się matki z ula  i wykonania lotu godowego. Izolatory na wylotkach będą do momentu odebrania matki pszczelej przez kupującego z naszej pasieki.
7. Matki pszczele a.m.Regine będą mogły być odebrane razem z odkładem na ramce wiekopolskiej  w którym przebywały od momentu inseminacji . Zmiana typu ramki jest możliwa po wcześniejszym uzgodnieniu , ale tylko na ramkę Warszawską Zwykłą.
8. Wysyłka matek jest możliwa, ale tylko na pisemne życzenie odbiorcy z dopiskiem że, „Cała odpowiedzialność za przesyłkę i stan odebranego odkładu wraz z matką pszczelą jest na odpowiedzialność odbiorcy”. Można zamówić swojego kuriera który odbierze przesyłkę bezpośrednio w naszej pasiece.
9. W przypadku przestania czerwienia przez matkę pszczelą w przeciągu 2 tygodni od odebrania przesyłki, lub osobistego, będzie uwzględniona po uprzednim odesłaniu matki pszczelej  lub matki pszczelej wraz z odkładem , w zależności jak będzie odebrana i zakupiona. Ale po potwierdzeniu wady w naszej pasiece.
10. Każda matka pszczela będzie miała dołączoną metrykę i rodowód wypisane na odbiorcę matki pszczelej.  Zmiana właściciela dokumentów i matki pszczelej przez kupującego , zwalnia nas z obowiązku potwierdzenia zakupu w naszej pasiece i będzie jednocześnie równoznaczne z zakazem używania w ofertach sprzedaży  informacji że sprzedawane są matki pszczele po a.m.lig. Regine.
11. Jeżeli do momentu sprzedaży wejdzie możliwość, lub obowiązek wystawienia i podpisania LICENCJI . Będzie wystawiona i punkty zawarte w licencji będą obowiązywać obydwie strony.
12. Cena matki pszczelej obejmuje :
a) cenę samej matki pszczelej inseminowanej a.m.lig Regine
b) cenę odkładu w którym przebywa wielkości zależnej od obecnego stanu w dniu odbioru/wysyłki, nie mniejszego jak 3 ramki wielkopolskie w pełni obsiadane przez pszczoły i czerw na ramkach od matki sprzedawanej w ilości z dnia odbioru/wysyłki. Tylko przy przesiedlaniu pszczół na inny typ ramki, czerw może pochodzić od innej matki pszczelej .
c) Odbiór matki pszczelej bez odkładu nie zmienia kwoty do zapłaty. Odkład jest dodatkiem z naszej strony do sprzedawanej matki pszczelej.
d) Pokrywamy koszt wysyłki pocztą w opakowaniu o wadze brutto nie przekraczającej wagi 30 kg. ( spokojnie mieszczą się w tej wadze 2 odkłady i są traktowane jako jedna przesyłka).
13. Nie pokrywamy kosztu zakupu opakowania dla matki/pszczół na czas transportu , z powodu różnego stopnia trwałości opakowań, bezpieczeństwa w przewozie/wysyłce i różnych firm produkujących co wiąże się z trudnościami w zamówieniu. Opakowanie można zakupić i wysłać na nasz adres.
14. Inseminacja matek pszczelich odbędzie się w okresie  występowania najlepszej jakości trutni i w zależności od warunków atmosferycznych. Przewidywany termin to 20 maja 2018 roku.
15. Odbiór/wysyłka matek pszczelich dopiero po sprawdzeniu jakości czerwienia. Czyli zwartego czerwiu i czerwiu na pszczoły robotnice w dniu zasklepienia komórek . Czas rozpoczęcia czerwienia matek pszczelich po inseminacji z jednokrotnym usypianiem jest różny i waha się od kilku dni do kilku tygodni. Matki które nie rozpoczną czerwienia do 14 doby będą eliminowane ze sprzedaży . ( Zostaną w naszej pasiece jako matki do oceny stacjonarnej w 2019 roku).
16. Nie ma możliwości zakupu w naszej pasiece matek pszczelich unasienionych w czystej rasie bez sprawdzonego czerwienia.
Tylko w ten sposób możemy zapewnić kupującym matki pszczele reprodukcyjne najwyższej jakości. Na życzenie odbiorcy matek możemy przetrzymać matki z odkładami do momentu wygryzienia się pierwszego pokolenia pszczół robotnic i po ocenie wizualnej  ich wyglądu. Takie przetrzymanie matki razem z odkładem nie podnosi kosztów, a i dla nas jest dodatkową formą potwierdzenia jakości robotnic. Wcześniej uzgodnione w ten sposób matki pszczele będą poddane po inseminacji do odkładów z ciemnymi pszczołami rasy kaukaskiej. Będzie dokładnie widać jakie robotnice wygryzą się po matkach z tych odkładów.

 

Wyniki oceny stacjonarnej cech użytkowych pszczół dostępnych w sprzedaży w roku 2018. 

Opis i sposób sprzedaży matek użytkowych nieunasienionych i  unasienionych naturalnie.

Promocja dla pszczelarzy z zaznaczonego niebieskiego okręgu. Będzie można zakupić 5 pierwszych matek pszczelich a,m,lig.Regine nieunasienionych z upustem 50 %.  Promocja ma na celu propagowanie pszczół włoskich i  nasycenie okolicy trutniami włoskimi. Pozwoli to na zwiększenie prawdopodobieństwa unasienienia naturalnego włoskich matek pszczelich, trutniami tej samej rasy. Podstawą uzyskania promocji jest przynależność do Związku Pszczelarskiego, lub Stowarzyszenia Pszczelarskiego. 

a.m.ligustica Regine – dostępne jako matki refundowane. Można obecnie składać zapotrzebowanie na te matki w celu otrzymania oferty na sezon 2018. Możliwość zakupu w 2018 na rachunek w celu rozliczenia jako matki refundowane. Procedury sprzedaży zgodne z zasadami .

   Plik PDF do pobrania.

Oferta refundowanych matek pszczelich w sezonie 2018/2019

Matki pszczele unasienione naturalnie – czerwiące, unasieniamy na pasieczysku w ulikach weselnych i odkładach weselnych na ramce 240 x 260.

Matki pszczele nieunasienione – wysyłamy tylko w dniu wygryzania się i drugiej doby życia matek. Pozostałe matki trafiają do rodzin weselnych. 

Wysyłamy matki pszczele przesyłką ubezpieczoną ” Pocztex ” – Ekspres 24. Gwarantowana przez pocztę dostawa to 24 godziny. Opłata pobierana w momencie odebrania przesyłki od listonosza. W wypadku opóźnienia przesyłki, lub innych problemów,  należy złożyć formularz reklamacyjny w swoim urzędzie pocztowym na kwotę 2x kwota pobrania za przesyłkę. Matki pszczele wysyłamy od poniedziałku do środy. Wysyłka w czwartek i piątek tylko na życzenie odbiorcy.
Matki pszczele znakujemy farbą w kolorze obowiązującym w danym roku. Jest możliwość zamówienia matek nieoznakowanych. Opalitki używamy tylko do znakowania matek reprodukcyjnych – hodowlanych.
Zamówienia będzie można składać elektronicznie na naszej stronie. Jednak w okresie wiosennym należy zadzwonić i potwierdzić zamówienie i termin wysyłki matek pszczelich. Tel. 697 206 993. Zamówienia elektroniczne niepotwierdzone, nie będą realizowane. Przed wysyłką dzwonimy do odbiorcy matek. Brak kontaktu powoduje zatrzymanie wysyłki do momentu skontaktowania się z naszą pasieką. Dla większych zamówień powyżej 20 szt obowiązuje wpłata na konto pasieki przed wysyłką. Ten sposób rozliczenia wprowadzamy tylko z myślą o zdrowiu i życiu matek pszczelich. Nieodebranie przesyłki i jej zwrot przez pocztę mogą być powodem strat w matkach pszczelich.
Reklamacje matek pszczelich

Reklamacje na matki pszczele zakupione w naszej pasiece dotyczą wyłącznie matek unasiennionych które nie podjęły czerwienia bądź czerwią trutowo.
Reklamacji nie są uwzględniane na matki zażądlone przez pszczoły podczas przyjęcia jak również na matki nieunasiennione.
Warunkiem rozpoczęcia procedury reklamacyjnej jest zgłoszenie i odesłanie matki do nas, następnie po sprawdzeniu i w przypadku, pozytywnego dla Państwa rozpatrzenia reklamacji, jest odesłanie do Państwa w pełni wartościowej matki.
Pełna odpowiedzialność 
Pierwszeństwo w realizacji zamówień dla: 1. Stałych klientów. 2. Pszczelarzy należących do koła pszczelarzy w Puławach i Zwoleniu. 3. Pszczelarzy z powiatu zwoleńskiego. 4. Placówek naukowych. 5. Pszczelarzy prowadzących ocenę terenową matek pszczelich z naszej pasieki. 

Odkłady pszczele na ramce Warszawskiej Zwykłej i Dadanta
Pakiety pszczele 1,3 kg
Tylko z matkami a.m.lig. Regine
Sezon letni 2018 roku

 

W  sezonie pszczelarskim 2018 r. oferujemy w sprzedaży odkłady na ramce Warszawskiej Zwykłej  w ilości około 100 szt i na ramce Dadanta  w ilości około 100 szt.
Wszystkie odkłady będą z matkami unasienionymi naturalnie rasy włoskiej a.m.lig. Regine.

Oferujemy również pakiety o wadze 1,3 kg , możliwość zamówienia 200 szt z matkami unasienionymi naturalnie rasy włoskiej a.m.lig Regine.

Cena odkładów:
– 4 ramkowe na ramce WZ + matka włoska a.m.lig.Regine –           300 zł
– 4 ramkowe na ramce Dadanta  + matka włoska a.m.lig Regine –  300 zł
Cena pakietów :
– pakiet o wadze 1,3 kg z pszczół ulowych , bez pszczół lotnych – 300 zł

Tak utworzone pakiety mają w swoim składzie robotnice młode – ulowe. Poprzez odstawienie ula przed tworzeniem pakietów w nowe miejsce oddzielamy pszczoły lotne – spracowane i mające już nie więcej niż 4 tygodnie życia, od pszczół ulowych świeżo wygryzionych , aż do pszczół gotowych do podjęcia pracy jako zbieraczki.  Taki skład pszczół zapewni odpowiedni i dynamiczny rozwój pakietów po nasiedleniu na ramki z węzą . Wiek pszczół zapewnia również że przez najbliższe 4 tygodnie nie zmniejszy się liczba pszczół w pakiecie, co pozwoli matce pszczelej na zaczerwienie dużej ilości ramek, a pszczołom wychowanie młodego pokolenia bez uszczerbku na wielkości rodzinki pszczelej.
Obecnie przyjmujemy zamówienia wstępne na odkłady i pakiety.
Realizacja zamówień odbędzie się od końca maja do połowy czerwca. Preferowany odbiór osobisty, szczególnie pakietów pszczelich.
Przy większym zamówieniu dysponujemy samochodem dostawczym, którym możemy po uzgodnieniu kosztów przejazdu, dowieść wszystkie  pakiety bezpośrednio do odbiorcy. Do 01 kwietnia skontaktujemy się z każdym w celu potwierdzenia zamówienia i podania konta w celu wpłacenia zaliczki w wysokości 100 zł od każdego odkładu lub pakietu. Wycofanie się z zakupu po wpłaceniu zaliczki spowoduje utratę 100 zł. O kolejności sprzedaży decyduje kolejność zamówienia i data wpłacenia zaliczki 100 zł.
Do ceny odkładów i pakietów doliczmy koszt opakowania które będzie zakupione przez nas. I w przypadku wysyłki pocztą  – pocztex ekspres 24 kosztów przesyłki w/g cennika zgodnie z umową z Pocztą Polską.
Po odbiór odkładów można przyjechać z własnymi ulami w celu nasiedlenia na zasadzie dostarczenia uli przed 01 maja i odbiorem w wcześniej uzgodnionym terminie j.w. napisano.
Pakietów nie sypiemy na bieżąco dla każdego z klientów. Będą robione w czasie odpowiednim dla jakości pszczół w ulach i w czasie wygospodarowanym przez nas . Tej czynności nie robi się z doskoku, wymaga odpowiedniego przygotowania się do tej pracy.
Zamówienia przyjmujemy telefonicznie na numer 697 206 993. Najlepiej po godzinie 18.00. 11.05.2017 rok. Oferta jesienna na sierpień i wrzesień.

a.m.ligustica Regine – pszczoły włoskie

Dostępne w sprzedaży:

– matki nieunasienione – jednodniówki w sprzedaży do 17.08.2017 r. cena 30 zł

– matki unasienione naturalnie w rodzinkach weselnych w sprzedaży do wyczerpania zapasów.  Sierpień – wrzesień, cena 100 zł 

Dodatkowo w ofercie jesiennej kilka matek unasienionych naturalnie SuperBee i Kaukaskich F.

 

22.05.2017 rok

Młode włoskie robotnice wygryzły się podczas przekładnia larw do miseczek matecznikowych. Trafią  do swojego ula razem z ramką.

Na dzień dzisiejszy na matki unasienione w dalszym ciągu trzeba czekać. Realizujemy zamówienia pisemne zgodnie z kolejnością.

Matki nieunasienione : czas oczekiwania zmniejszył się  do kilku dni.

Prosimy dzwonić na kilka dni ( 7 ) przed  planowanym terminem zakupu matek pszczelich.  Z powodu dużej ilości prac w pasiece, prosimy dzwonić w godzinach wieczornych ( do 22.00 ) na numer telefonu 697 206 993.  Pozdrawiamy wszystkich. Beata i Andrzej 🙂 

10.05.2017 rok. 

Pierwsze mateczniki trafiają do inkubatorów i izolatorów. 🙂 

Oferta wiosna 2017 rok

Po otrzymaniu licznych zamówień na matki pszczele od znamienitych polskich i zagranicznych właścicieli pasiek, informujemy że zamówienia na miesiąc maj i czerwiec zostają zamknięte. Jednak za namową licznych pszczelarzy utworzyliśmy listę rezerwową. Jeżeli hodowle matek nie będą zakłócane warunkami zewnętrznymi , np. zła pogoda jest szansa że i z tej listy pszczelarze otrzymają matki do swoich pasiek.

Ważne jest dla nas wyhodowanie matek wysokiej jakości. Odpowiedniej masy , unasienionych w optymalnych warunkach i w krótkim czasie od wygryzienia. Tylko takie matki gwarantują zadowolenie pszczelarzy i nasze. Tak jak w poprzednich latach hodowli.

Informujemy jednocześnie że w sprzedaży posiadamy matki rasy włoskiej jako jedyna zarejestrowana hodowla w Polsce.  Dlatego wybierając rasę pszczół do swojej pasieki warto zapoznać się z opisem tych pszczół zamieszczonym na tej stronie internetowej.               Po okresie zimowym wcale nie łatwym i z niskimi temperaturami sięgającymi miejscami  do – 30 ° C. Dostaliśmy z terenu całej Polski informacje o bardzo dobrym przezimowaniu rodzin pszczelich z matkami włoskimi z naszej hodowli. Okazało się wbrew wielu błędnym informacjom zamieszczanych we wcześniejszych latach w internecie, że pszczoły włoskie bardzo ładnie weszły do zimowli. W czasie zimy spożywały małe ilości pokarmu i dopiero po pierwszych oblotach wiosennych , matki w tych rodzinach rozpoczęły intensywne czerwienie. Informacje te docierają do nas telefonicznie, ale są również zamieszczane na grupach pszczelarskich na FB.  Dzięki temu okazało się że dużo wcześniejszych opisów pszczół w internecie dotyczyło, nie pszczół rasy włoskiej, tylko Żółtych pszczół podobnych do pszczół rasy włoskiej, a będących często mieszańcami tej pszczoły. Jeszcze więcej żółtych pszczół nie ma nic wspólnego do kilku i kilkunastu pokoleń z pszczołami włoskimi. Pochodzą od pszczół żółtych a.m.anatolica, złotej amerykańskiej i pszczół Buckfast często unasienianych trutniami włoskimi z powodu dziedziczenia bardzo dobrych cech. Jest w dalszym ciągu możliwość zamówienia matek pszczelich, jednak tylko telefonicznie na numer 697 206 993.

Powodem jest bardzo duże ilości zamówień przez arkusz zamówień, w zakładce „Zamówienia” bez określenia terminu odbioru. Żeby uniknąć nieporozumień arkusz zamówień został zablokowany.

Przepraszamy za utrudnienia.

Jednocześnie informujemy że od roku 2018 matki pszczele będą dostępne dla wszystkich pszczelarzy jako matki refundowane.  

Pozdrawiamy Beata i Andrzej . 

 

 

 

Oferta 2016 /2017 rok 

Oferta sprzedaży matek pszczelich na rok 2017

20160610_222236 20160615_114820

Apis Mellifera Ligustica Regine.

Matki pszczele hodowane od matek czystej rasy a.m. ligustica przeznaczonych do dalszej hodowli w czystej rasie na podstawie pochodzenia i badań morfometrycznych i skrzydlaka.

Linia hodowlana Regine została uznana jako oficjalna linia hodowlana z naszej pasieki.

Posługiwanie się tą nazwą jest zastrzeżone i dotyczy wyłącznie matek wyhodowanych w „Pasieka Cegiełko A.M. Ligustica”

  • matki nieunasienione – 30 zł

  • matki unasiennione naturalnie – 100 zł

  • matki reprodukcyjne –x ( chwilowo niedostępne )

  • matki zarodowe – x ( chwilowo niedostępne )

Uwaga !!! Matki pszczele sztucznie unasieniane – reprodukcyjne i zarodowe można zakupić po wcześniejszym ustaleniu z odkładami w których rozpoczynają czerwienie. Do wartości matki pszczelej doliczany jest koszt transportówki, koszy przesyłki i 50 zł za każdą ramkę obsiadaną przez pszczoły. Ilość ramek zależy od wielkości odkładu. Większość odkładów robiona jest na ramce wielkopolskiej. Oferta sprzedaży matek w odkładach dotyczy tylko odbiorców z Polski.

Pełna oferta matek pszczelich na rok 2017.

Matki włoskie a.m.ligustica Regine: 

Reprodukcyjne : 

a.m.lig R x a.m.lig R .- Matki hodowlane włoskie inseminowane trutniami włoskimi  po matkach hodowlanych. Przeznaczone do dalszej hodowli matek użytkowych. 100 € ( limit wyczerpany )

Mieszańce użytkowe:

nieunasienione – Matki włoskie po matkach czystej rasy a.m.lig Regine 30 zł

unasienione – Matki włoskie po matkach czystej rasy a.m.lig Regine  unasienione naturalnie 100 zł

Krzyżówka użytkowa:

a.m.lig R x a.m.cau KP – Matki hodowlane włoskie inseminowane trutniami kaukaskimi cau KP po matkach hodowlanych z pasieki Różyńskich.  200 zł    Pasieki Różyńskich Cau KP

nieunasienionematki po lig R x cau KP 30 zł

unasienione – matki po lig R x cau KP unasienione naturalnie 100 zł

Matki pszczele po matkach z importu: Buckfast KB  i SuperBee

nieunasienione – 30 zł

unasienione naturalnie – 100 zł

Krzyżówka użytkowa:

BF KB x a.m.lig R – Matki po matkach Buckfast KB z importu inseminowane trutniami lig R po matkach hodowlanych z naszej pasieki. Buckfast LG –  200 zł

Mieszańce użytkowe:

nieunasienione – Buckfast LG – 30 zł

unasienione naturalnie – Buckfast LG – 100 zł

 

Matki pszczele po matkach z importu:   a.m. Caucasica F z Francji 

  • wprowadzone do oferty sprzedaży na prośbę pszczelarzy. Jednodniówki będą sprzedawane gdy poznamy dokładnie wartości użytkowe tych matek w krzyżówkach innych niż a.m.ligustica. Obecnie mamy zazimowane tylko 10 szt a.m.caucasica x a.m.ligustica .

  • matki unasienione naturalnie 100 zł dostępne po 01.06.2017 r.

 

Zamówienia przyjmujemy drogą elektroniczną, w zakładce ZAMÓWIENIE. Potwierdzeniem przyjęcia zamówienie jest e-mail zwrotny z potwierdzeniem. Formularze nieuzupełnione nie będą przyjmowane do realizacji. Można składać zamówienia telefonicznie – 697 206 993, osoba przyjmująca zamówienie Beata Cegiełko. Przybliżony termin realizacji ustalimy telefonicznie w kwietniu.

Zastrzegamy sobie prawo wyboru klienta – kupującego.

Dodatkowe informacje na Facebook : Paieka i Apis Mellifera Ligustica PL

Odkłady

Odkłady pszczele tylko dla matek reprodukcyjnych po wcześniejszym uzgodnieniu. Ilość ramek zależna od ilości pszczół w odkładzie.

Odkłady z matkami użytkowymi w pełni zarezerwowane przez stałych klientów z poprzednich lat. Zamówione zostały bezpośrednio przy realizacji zamówień z poprzedniego sezonu.

mapa-wysylek-1W 2016 roku matki pszczele a.m.ligustica – Włoszki i matki pszczele po Buckfast KB, pojechały do pasiek w całej Europie. Jednak jeszcze nie do wszystkich. Mamy nadzieję że to się zmieni.

 

 

 

 

 

gdzie-wysylac W 2017 roku mamy nadzieję że dotrą wszędzie. Zamieszczona mapa pokazuje gdzie możemy wysłać , a gdzie nie wysyłamy : zielony wysyłamy zolty wysyłka utrudnionaczerwony nie wysyłamy